Імбирний чай підвищує чи знижує тиск
Чи може прийом чаю з імбиру підвищити артеріальний тиск?
Багатьох цікавить, чи може імбир підвищити тиск. Коріння цієї рослини часто використовуються в різних блюдах, але мало хто знає, як він діє на артеріальний тиск. Придумано безліч рецептів, до складу яких входить імбир. Виходячи із способів приготування певного блюда, можна підвищити або знизити тиск.
Вплив імбиру на тиск
Завдяки своєму специфічному смаку рослина часто застосовується в якості ароматного доповнення для приготування деяких страв. Також були помічені і його властивості, позитивно діють на організм людини. Імбирний корінь відмінно допомагає:
- позбутися від хронічної втоми;
- відновити працездатність і усунути перевтома;
- зміцнити імунну систему;
- відновити початкові функції шлунково-кишкового тракту;
- відновити роботу порушеною серцево-судинної системи;
- нормалізувати артеріальний тиск.
Коренева частина рослини містить безліч корисних мікроелементів, здатних поліпшити стан людини. Виходячи з цього, імбир може надавати позитивний або негативний вплив. Тому якщо підвищився тиск, то перед застосуванням цього чудодійного кореня треба вивчити склад рослини, і в яких ситуаціях лікування їм протипоказано.
Корисні властивості імбиру
У складі кореня імбиру є фосфор, кальцій, магній, залізо, калій, вітаміни А, В, С, нікотинова кислота, ефірна олія, глюкоза та інші елементи.
Ці компоненти здатні покращувати циркуляцію крові, до того ж вони непогано розслабляють м’язи. Дані властивості відмінно підходять при підвищеному тиску. Застосування кореня – відмінна профілактика захворювань. Імбир може допомогти не тільки гіпертонікам, але і гіпотонікам, оскільки у нього розігріваючий ефект, при якому кров швидко насичується киснем, тим самим підвищуючи АТ.
Після застосування імбиру стан гіпотоніків поліпшується. Особливо це помітно при скачках тиску. Імбир швидше нормалізує артеріальний тиск, ніж підвищує або знижує його. А то, як він діє на окрему людину, повністю залежить від стану його здоров’я.
Від підвищеного артеріального тиску страждає набагато більше людей, ніж від зниженого. Тому з’явилося чимало способів боротьби з гіпертонією за допомогою імбирного кореня. Найбільш поширений метод при підвищеному тиску – це додавання імбирного кореня в чай. Для приготування чаю з імбиром треба невелику частину кореня очистити від шкірки, залити холодною водою і кип’ятити 10-15 хвилин, після чого можна додати, виходячи з переваг, мед, цукор і лимонний сік. Такий чай бажано пити з ранку, оскільки він надає бадьорить і може додати сил в першій половині дня. Застосування чаю з коренем імбиру раз на добу через тиждень дасть помітний результат. Коли тиск часто перевищує норму, імбирний корінь краще використовувати як зовнішній засіб у вигляді ванночок для ніг.
Є деякі корисні рецепти з імбиром, які можуть бути застосовані при низькому тиску. Універсальність цієї рослини дозволяє застосовувати його для підвищення тиску. Ось простий рецепт, застосування якого піднімає АД: в чашці солодкого чаю розбавляється 0,5 ч. Л. сухого імбирного порошку. Для того щоб підвищити тиск, імбирний чай потрібно пити по 3 рази на день після прийому їжі протягом тижня. Також можна швидко підняти тиск, якщо з’їсти невеликий шматочок імбирного кореня в сирому вигляді, але для такого методу нормалізації артеріального тиску потрібно мати здоровий шлунок. Для більш легкого перетравлення можна шматочок кореня вмочити в мед або цукор.
Протипоказання
Не бажано застосовувати імбир при підвищеній температурі або алергії на цю рослину.
Він протипоказаний при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, цукровому діабеті і після перенесеного інсульту. Вживання імбиру в будь-якому з видів заборонено жінкам, які перебувають на пізніх термінах вагітності.
Кореневище цієї рослини дратує стоншену оболонку шлунка. Особливо помітно його вплив при гастритах і виразках, тому при цих захворюваннях використовувати його не потрібно. Не бажано поєднання імбирного кореня з ліками, які розраховані на терапію серцевих захворювань.
Рецепти приготування чаю
Рецепт No1. Для того щоб приготувати чай, який знижує тиск, імбир і мускатний горіх треба натерти на дрібній тертці. У киплячу воду додається по 1 ч. Л. кожного з інгредієнтів і нагрівається протягом 10 хвилин. Гарячий чай потрібно розлити по чашках і покласти в нього лимон і цукор. Дві чашки такого напою гарантовано додадуть сил протягом дня.
Рецепт No2. Для приготування напою, який незамінний при зниженому тиску, знадобляться: імбир, кориця і кардамон. Щоб отримати чай, треба додати в чашку крутого окропу по 1 ч.л. кожного з компонентів, добре перемішати і на 25 хвилин накрити блюдцем. Після того як чай завариться, можна додати цукор або мед. Випивати чашку такого напою потрібно в 2 прийоми: вранці і в обід. З цим чаєм потрібно бути обережним, так як надмірне вживання його здатне підвищувати артеріальний тиск.
Імбир і тиск: підвищує або знижує артеріальний тиск при гіпертонії?
Корінь імбиру часто використовують для приготування кулінарних страв, які готують на його основі лікарські засоби проти багатьох патологій.
В імбирі зосереджена маса корисних речовин, його склад включає близько 400 хімічних сполук.
Впізнаваний приємний аромат імбиру додають ефірні масла, а пекучий смак – речовина гінгерол.
Корінь насичений природними цукрами, ліпідами, смолами, вуглеводами, вітамінами, кальцієм, магнієм і іншими корисними мікроелементами.
Імбир славиться завдяки численним лікувальним властивостям:
Ще одна здатність імбиру – нормалізація рівня кров’яного тиску при гіпертонічній хворобі, але якщо немає протипоказань.
Імбир підвищує або знижує тиск
Регулярне вживання імбиру (завдяки наявності ацетилсаліцилової кислоти) буде сприяти розрідженню крові, розслаблення кровоносних судин, поліпшення роботи серцевого м’яза.
Внаслідок цього відбувається зниження тиску.
Слід звернути увагу, що вживання імбиру краще не поєднувати з прийомом деяких медикаментів, які знижують артеріальний тиск, оскільки рослина тільки посилить їх вплив.
Така комбінація спровокує:
- непередбачувані реакції організму;
- аж до передозування активними речовинами.
Коли людина їсть імбир, але не знає, яким чином він впливає на його самопочуття, підвищує або знижує артеріальний тиск, йому необхідна консультація терапевта або кардіолога. Є ймовірність, що корінь імбиру зовсім не підходить пацієнту і від його вживання варто повністю відмовитися.
Потенційний шкоду імбиру можливий при передінфарктному стані, ішемічної хвороби серця, інсульт, інфаркт.
Як зберігати корінь
Щоб отримати максимум користі від кореневища рослини, зберегти всі ефірні та ароматичні речовини, необхідно правильно готувати і зберігати його.
Свіжий продукт збереже всю користь, якщо його акуратно чистити і зберігати на дверцятах холодильника не довше 7 діб. Сухий імбир цілком можна зберігати близько 4 місяців.
Ще треба не забувати, що:
- для оброблення імбиру можна використовувати дошку з дерева, оскільки вона вбере сік;
- сік здатний подразнювати слизові оболонки, тому після роботи з імбиром руки ретельно миють.
В ідеалі для подрібнення використовують металеву тертку, вона допоможе позбутися від занадто жорстких прожилок, які в будь-якому випадку є в корені.
Якщо є необхідність зберегти імбир при гіпертонії на більш довгий термін, його можна заливати якісним вином або горілкою. Отриманий продукт можна застосовувати протягом тривалого часу, ароматизований напій використовують замість приправи.
Рецепти з імбиром
Дуже добре на організм впливає імбирний чай. Приготувати його просто. Необхідно взяти пару сантиметрів кореня, натерти його на крупній тертці, залити літром води, проварити 10-15 хвилин на помірному газу.
Поліпшити смакові якості можна, якщо в чай додати пару скибочок лимона, натурального меду, в даному випадку вплив меду на тиск буде вкрай позитивним.
Потрібно намагатися випити чай при гіпертонії маленькими ковтками і тільки на сніданок, так як напій добре бадьорить, додає сил і може спровокувати безсоння.
Якщо вживати імбир і гіпертонія відступає, можна доповнити лікування ваннами дня ніг. Потрібно очистити імбир, нарізати його дрібними кубиками або натерти на крупній тертці, залити склянкою окропу і настоювати близько півгодини.
Приготоване засіб проціджують через ситечко, додають до нього гарячої води. Подібна процедура при високому тиску впливає на стан судин, розширить в них просвіт, знижує тиск.
Застереження та обмеження
Імбир при тиску, незважаючи на очевидну користь, може бути протипоказаний. Лікарі стверджують, що лікування гіпертонії коренем буде ефективно тільки на початкових етапах хвороби, а ось при важких формах навпаки.
Як було зазначено вище, кореневище рослини краще не вживати разом з гіпотензивними препаратами, оскільки результат такого лікування складно передбачити.
Є високий ризик, що:
- імбир тиск знизить занадто швидко;
- чи почнеться гіпертонічний криз.
З цієї самої причини не можна приймати продукт разом з лікарськими трав’яними відварами і настоями.
Імбир від тиску можна використовувати, коли хворий страждає:
Вкрай обережними повинні бути вагітні жінки, які страждають гіпертонією, особливо на пізніх термінах. Найчастіше в цей період тиск підвищується, щоб не погіршити ситуацію, імбир слід використовувати в мінімальній кількості.
З усього виходить, що імбир і тиск – це два поняття, до яких потрібно ставитися дуже обережно. Перед застосуванням продукту не завадить порадитися зі своїм лікарем, що дозволить уникнути деяких побічних ефектів і не нашкодити і без того ослабленому організму. Імбир – це не лікарський препарат, а тільки натуральний продукт, здатний допомогти нормалізувати кров’яний тиск. Відео до цієї статті розкриє всі корисні властивості імбиру.