Найпоширеніші помилки бігових доріжок та їх коди
Як і будь-яка інша техніка, бігова доріжка може вийти з ладу. Тренажери для бігу бувають різних розмірів, форм та характеристик, але у більшості типових моделей з'являється кілька однакових помилок. Важливо вміти швидко реагувати на проблеми, щоб своєчасно мінімізувати збитки та усувати простої.
Зверніть увагу! Різні виробники можуть по-різному закодувати ту саму помилку. Обов'язково вивчіть посібник користувача перед тим, як намагатися усунути поломку.
Найпоширеніші типи помилок
Майже всі моделі бігових доріжок (крім механічних) обладнані дисплеєм. На моніторі відображається код помилки. В інструкції до тренажера або на офіційному сайті виробника можна буде побачити докладний опис проблеми та метод її усунення. Нижче наведено зведену таблицю основних помилок найпоширеніших моделей тренажерів.
Код помилки
Розшифровка
Що робити?
Немає зв'язку між платою управління, консольною платою та датчиком швидкості.
Замінити датчик швидкості, перевірити кабелі на наявність пошкоджень.
Проблеми з підтримкою швидкості через неполадки двигуна.
Перевірити ремінь, протестувати роботу двигуна.
Бігова доріжка вимикається після кількох секунд роботи через втрату зв'язку між двигуном та датчиком швидкості.
Протестувати роботу двигуна, перевірити плати, датчик швидкості.
Компоненти плати згоріли через перепад напруги.
Звернутися до сервісного центру для заміни згорілих елементів або всієї плати управління.
Зміна кута нахилу доріжки неможлива через попадання сторонніх предметів під полотно, порушення роботи датчиків підйому.
Виключити наявність сторонніх предметів, протестувати роботу датчиків.
Перевірити роботу двигуна на холостому ходу, перевірити відповідність ваги спортсмена, допустимому для конкретної моделі тренажера, перевірити цілісність запобіжників.
Втрата сигналу від ключа безпеки, кнопки аварійної зупинки.
Перевірити наявність ключа, цілісність дротів, що з'єднують аварійну кнопку з платою.
Якщо на моніторі немає жодних умовних позначень, але обладнання працює з перебоями, необхідно вивчити текстові розшифровки помилок.
Проблеми з підтримкою швидкості, рівномірністю ходу бігового полотна
Якщо тренажер не може підтримувати стабільну швидкість, то необхідно простежити за роботою ролика. за механічного зносу ременя. тренування, а потім включається знову, то проблема може бути в:
Якщо під час бігу відчувається прослизання полотна, необхідно провести комплексне обслуговування тренажера. Зокрема, рекомендується відцентрувати і затягнути ремінь приводу.Надмірно натягнутий приводний ремінь швидше зноситься.
Не працює монітор бігової доріжки
Якщо тренажер виконує свою функцію абсолютно нормально, але не працює один лише дисплей, то швидше за все проблему можна вирішити шляхом повірки цілісності шнура живлення, які з'єднують проводи. то необхідно викликати сервісного інженера: швидше за все, проблема в платі.
Різка зупинка бігової доріжки без використання аварійного ключа
Якщо полотно різко зупиняється через кілька хвилин безперервної роботи, то рекомендується перевірити роботу ротора. витягти шнур живлення з розетки, зачекати 60 секунд і включити штепсель знову.
Проблеми з проводкою
Якщо в процесі тренування з'явився дим, запах горілого, то необхідно терміново вимкнути тренажер, витягти штепсель з розетки. подальше використання тренажера може призвести до виникнення пожежі. сервісного майстра для усунення проблеми.
Порушення у роботі двигуна
Ремонт двигуна - одна з найбільш дорогих сервісних процедур, з якими може зіткнутися власник бігової доріжки.Особливо часто проблеми з двигуном виникають після тривалої експлуатації бігової доріжки на граничній швидкості. Також двигун може згоріти після перепаду напруги у мережі. Найкраще експлуатувати тренажер, підключений до мережі через спеціальний стабілізатор.
Загальні рекомендації щодо діагностики помилок бігових доріжок
При пошуку та усуненні несправностей тренажера для бігу важливо дотримуватись базових правил техніки безпеки.
- Ніколи не розбирайте бігову доріжку, підключену до джерела живлення.
- Якщо є підозри, що помилки, що виникли в роботі, пов'язані електричною частиною, то будь-які ремонтні роботи можна проводити, вивчивши правила електробезпеки.
- Перед першою експлуатацією після ремонту необхідно спостерігати за роботою бігової доріжки 10-15 хвилин.
- Якщо після збирання тренажера залишилися зайві деталі, то подальша експлуатація суворо заборонена.
Якщо немає чіткого розуміння порядку дій, не варто намагатись ремонтувати тренажер самостійно. Неправильне встановлення деталей може призвести до необоротного пошкодження бігової доріжки. Некваліфікований ремонт також несе такі ризики, як підвищення ризику короткого замикання, пожежі.
Перша установка та сервісне обслуговування
Помилки, перелічені вище, є найпоширенішими у практиці сервісного майстра. Більшість проблем виникає через неправильне встановлення та налаштування бігової доріжки, ігнорування періодичного сервісного обслуговування. Рекомендується встановлювати тренажер так, щоб у процесі експлуатації не виникало зайвих вібрацій, перегрівання та тертя.
Не менш важливо проводити періодичне сервісне обслуговування бігової доріжки.Зокрема, необхідно періодично змащувати ролики та шарніри. Проста процедура дозволить усунути тертя, продовжити термін служби приводного ременя. Без періодичного обслуговування деталі бігової доріжки швидше зношуватимуться. Заняття на такому тренажері можуть бути небезпечними для здоров'я спортсмена.
Інформація про найпоширеніші помилки повинна допомогти прийняти рішення про самостійний ремонт або виклик кваліфікованого спеціаліста з ремонту.
Як скинути помилки на біговій доріжці?
Бігові доріжки складне спортивне обладнання. Завдяки наявності панелі керування та програмі самодіагностики спрощується процес визначення виду поломки.
Використання домашнього тренажера в комерційних умовах, що призводить до прискорення зношування комплектуючих.
Відкладення ремонту бігових доріжок. В результаті продовжується використання тренажера з деталями, що зносилися, що тягне за собою пошкодження сусідніх деталей.
Поширеними проблемами, з якими стикаються власники тренажера, є:
- відмова функціонування техніки, датчиків, панелі керування тощо;
- мимовільні вимикання;
- відсутність на дисплеї консолі показників або поява повідомлення з кодом помилки;
- програмні збої;
- поломка фіксатора, складного механізму чи іншої деталі;
- поява стороннього шуму, запаху та інші дефекти.
Якщо бігова доріжка показує помилку E0 Отже, ключ безпеки не до кінця вставлений у відповідний роз'єм центральної консолі або його немає взагалі. Коли вставка ключа не виправила ситуацію, слід негайно звертатися до сервісу. Високим є ризик виходу з ладу плати управління.
Часто до сервісного центру звертаються, коли бігова доріжка видає помилку Е1 . Це код несправності датчика швидкості, що вказує на перевищення допустимого вагового навантаження, затвердженого виробником. Також Е01 може з'явитися через вихід із ладу самої деталі або кабель живлення не працює. Не варто самостійно шукати інформацію, як виправити несправність, оскільки високий ризик ускладнення поломки.
Помилка Е2 (E02) на біговій доріжці виникає з кількох причин: несправність датчика швидкості, двигуна, механічного приводу, контролера. Рідко з'являється внаслідок поганого підключення кабелю живлення. Якщо повне від'єднання з двох кінців та повторне підключення не усунуло дефект, слід звертатися до майстрів.
Поява помилки Е3 (Е03) на біговій доріжці вказує на перевищення дозволеної швидкості. Також може з'явитися внаслідок поломки чи необхідності регулювання датчика швидкості. Самостійно цю роботу зробити не можна, оскільки можна лише погіршити ситуацію.
Якщо з'явилась помилка Е4 (E04) на біговій доріжці, значить, несправна головна плата. Причину поломки вузла та ступінь складності несправності можна з'ясувати лише під час професійної діагностики. Самостійно намагатися усунути дефект не рекомендується, оскільки без належного досвіду та спеціальних інструментів можна пошкодити сусідні плати, шлейфи, контакти.
Причин виникнення помилки бігової доріжки Е5 (E05) кілька:
- Поломка електродвигуна.
- Зношування бігового полотна.
- Перевищення допустимої ваги користувача.
- Неможливість коригування кута нахилу.
- Несправність датчика підйому полотна.
- Сторонні предмети під біговою стрічкою.
Помилка Е6 (E06) на біговій доріжці може вказувати на некоректне виставлення кута нахилу полотна, поломки двигуна, механічного приводу або поганий контакт кабелю живлення. Якщо перепідключення шнура або встановлення деки в межах 0-15 градусів не допомогло, потрібно викликати додому спеціаліста з сервісного центру.
Помилка Е7 (Е07) на біговій доріжці з'являється через погане приєднання до мережі електропостачання, виходу кута нахилу за межі допустимих значень, поломки двигуна, механічного приводу. Якщо від'єднання кабелю живлення з наступним підключенням не виправляє ситуацію, потрібно дзвонити до сервісного центру.
Якщо консоль бігової доріжки видає помилку Е8 Отже, несправний привід або вийшло з ладу програмне забезпечення, що відповідає за контроль роботи даного вузла. Може з'являтись повідомлення при слабкому натягу поліклінового ременя.
Серед основних поломок у бігових доріжок трапляється несправність приводу. У цьому випадку на дисплеї консолі висвітиться помилка Е9 .
Якщо бігова доріжка вимикається, а перед цим видає помилку Е10 Отже, проблема полягає в двигуні. Дефект може виникнути через поганий контакт консолі з контролера, виходу з ладу панелі управління, магнітного ключа або самого мотора.