Як дізнатися який у мене тип орхідеї

 

Як дізнатися який у мене тип орхідеї



Види орхідей: назви, фото та описи (каталог)



Багато хто досі побоюється заводити будинки орхідеї через гарне екзотичне цвітіння. Здається, що вони повинні бути дуже примхливими та вимогливими, але це зовсім не так, а ще дуже залежить від конкретного сорту. Тому ми підготували для тебе великий каталог видів орхідей із назвами та фото!



1. Фаленопсис



Мабуть, найпопулярніший різновид орхідей для домашнього вирощування. Витончений теплолюбний сорт віддає перевагу розсіяному світлу і легко переносить спеку. Між поливами субстрат має просихати повністю.



2. Цимбідіум



Витончена висока орхідея привертає увагу цікавою формою бутонів і довгим гострим листям. Це один із найстійкіших сортів, який часто вирощують для букетів.



3. Ванда



Насамперед цей вид привертає увагу великою кількістю цікавих кольорів. Червоні, помаранчеві, сині та фіолетові відтінки химерно переплітаються у різних комбінаціях. Ванді обов'язково потрібне яскраве світло та свіже повітря.



4. Аганізія



Залежно від конкретного підвиду аганізію може бути блакитною або кремовою. Ця орхідея не переносить пряме сонячне проміння, зате любить високу температуру від 25 градусів.



5. Мільтонія



Це один із улюблених видів селекціонерів, тому що на його основі виходять дивовижні гібриди. Ароматні квіти здаються ще яскравішими на тлі сірого листя. А ще мільтонія довго цвіте!



6. Каттлея



Великі ароматні квіти пофарбовані на всі відтінки від білого до темного фіолетового. Але врахуй, що каттлея дійсно примхлива і вимагає дотримання суворого режиму, тому навряд чи підійде новачкам.



7. Зігопеталум



Зігопеталум можна назвати беззаперечним лідером серед екстравагантних кольорів та незвичайних візерунків. При цьому орхідея зовсім не примхлива і не вимоглива до температури, вологості та навіть освітлення.



8. Пафіопедилум



Це саме та орхідея, яку ще називають черевичком за характерну форму бутону. Сорт гранично невибагливий, чудово почувається на будь-яких підвіконнях, але потребує підвищеної вологості і не переносить спеку.



9. Ангрекум



Це біла орхідея родом із лісів Мадагаскару. Дуже рідко зустрічаються бутони жовтуватого відтінку. Ангрекум – справжній екзот, тому вдома приживається насилу, і лише після оранжереї.



10. Брасія



Брасію називають павучою орхідеєю за оригінальний зовнішній вигляд. У неї цікаві зелені квіти, витончені суцвіття, але специфічний солодкуватий аромат. Брасія активно цвіте навесні.



11. Рінхостиліс



Рінхостиліс приваблює красивими довгими стрілками та неповторним ароматом. Це орхідея з дрібними квітами, зібраними у великі суцвіття до 60 бутонів у кожному.



12. Бульбофілум



Це ціла категорія орхідей, до якої входить більше тисячі сортів та підвидів. Цвітіння - дрібне, в два ряди вздовж високої втечі на тлі великого м'ясистого листя.



13. Лікаста



Лікаста потребує стабільного температурного режиму і рясного поливу, але радує дуже тривалим цвітінням. Квіти дуже великі та можуть досягати 20 см.



14. Нобілі



Або Дендробіум Нобіле. Красива та невибаглива орхідея нагадує фаленопсис. Нобілі краще переносить прохолодні температури і потребує лише рідкісного поливу та хорошої повітропроникності субстрату.



15. Беаллара



Ефектний гібрид зібрав у собі найкращі риси одразу чотирьох різних видів орхідей.Завдяки цьому селекціонерам вдалося досягти унікальних забарвлень і незвичайної форми пелюсток.



16. Грамматофілум



Цей вид теж напевно влучив би у топ найоригінальніших. Яскраві жовті пелюстки рясно покриті коричневими плямами. Самі по собі квіти не надто великі, та й пагони рідко виростають понад 60 см.



17. Одонтоглосум



Одонтоглоссум – гірський мешканець, тому виростити таку орхідею вдома буває проблематично. Їй потрібна прохолода, і особливо це стосується гібридних смугастих сортів.



18. Онцидіум



Квіти онцидіуму нагадують метеликів, але щоб досягти цвітіння, доведеться спочатку забезпечити орхідеї стабільну вологість. Але є і плюс – вона не потребує постійного яскравого світла.



19. Камбрія



Красива група гібридів примітна великими різнокольоровими бутонами із цікавими вкрапленнями. Коли камбрія відцвітає, квітконоси потрібно видалити. А під час цвітіння вона потребує рясного поливу.



20. Лудизія



Лудизія – одна з найпоширеніших орхідей у ​​всьому світі, а це означає, що вона добре росте у різних умовах. Квіти дрібні та білі, але зате дуже ефектно виглядають оливкові та пурпурові листя.



21. Целогіна



Дуже примхливий вигляд, який потребує ретельного дотримання температурного режиму. Причому різних стадіях розвитку рослини. Але замість орхідея розпускається ніжними білими квітами, як ажурними.



22. Лелія



Лелія дуже схожа на каттлею, але відрізняється кількістю пелюсток. Найчастіше зустрічаються сорти з одним бутоном на квітконосі. Зате кількість кольорів неможливо порахувати та описати!



23. Макодес



Рідкісний вид орхідей, який цінують насамперед за декоративне листя.Мідні та золоті прожилки на темному зеленому тлі виглядають, як блискавки або тонка бездоганна вишивка.



24. Катасетум



Катасетум легко впізнати по коротких повзучих стеблах, які щільно притискаються до ґрунту. Серед тонкого листя з виразними прожилками ховаються зібрані в пишні групи квіти.



САДИМО САД Все, що ви хотіли знати про ландшафтний дизайн своїми руками



Облаштування посівного відділення в теплиці та у відкритому ґрунті мінірозплідника



Те, без чого не обійтися: як розрахувати площі під посіви, що і де садити (закритий/відкритий грунт), про збирання та зберігання насіння.



Основні способи розмноження рослин у розпліднику



Найголовніше завдання будь-якого розплідника - вирощування здорового посадкового матеріалу, що не можливе без базових знань особливостей розмноження рослин, що визначають базовий напрямок діяльності підприємства.





  • Аптекарський город 11


  • Декоративні дерева 6


  • Декоративні злаки 4


  • Декоративні чагарники 33


  • Декоративні квіти 104


  • Флористика 4


  • Хвойні 7


  • RSS стрічка




Садова глоксинія - інкарвілея



Любителі садових дивовиж давно вже знайомі з цією ефектною квіткою. Але інкарвілея надто хороша, щоб не знати кожному! …



Немезія підкорює серця



Ніжність квітів чарівної немезії передбачає її використання у місцях, захищених від палючого сонця та протягів. Але в іншому - це стійка рослина, яка переносить навіть легкі заморозки і квітуча з початку літа до осені.



Золоті бризки декоративної черги



Низка декоративна - героїня модних міксів в ампельних композиціях, інакше - біденс ферулелістна, не така проста. як здається на перший погляд! …



Чек-лист з осіннього догляду за улюбленими багаторічниками



Коротка інструкція про те, як допомогти перезимувати півонії, іриси та флокси. Осінь - найкращий час для їх посадки та поділу.



Посадковий матеріал ex-vitro: купівля, догляд та дорощування



Завдяки технологіям in-vitro у пробірці значно прискорено процес масового відтворення рослин. Стало можливим суттєве…



Коли та як садити тюльпани



Чи садять тюльпани взимку? До чого веде дрібна посадка цибулин? Чому немає сенсу обробляти посадковий матеріал марганцівкою? Відповіді на ці та інші питання у кращій інструкції з посадки тюльпанів восени.



Різне



Маренові в будинку



Секрети вдалої фотосесії у саду



Барбарис - північний лимон



Джерело води – головне на дачі



Знайомство зі скумпією



Казкове перетворення госпзони



Орхідеї для новачків. Трохи теорії



Визначте потреби вашої орхідеї на її зовнішній вигляд!



Орхідеї завжди привертали увагу і хвилювали уяву людей. Про ці рослини складали легенди, їм приписували магічні та лікарські властивості, їх передавали у спадок. Чарівність орхідей можна порівняти лише з привабливістю золота, а «орхідейна лихоманка» з'явилася раніше, ніж золота. Сотні мисливців по орхідеї вирушали в тропіки, щоб знайти і привезти екзотичних красунь.



Зараз «хвороба» набула інших форм, а рослини стали доступні практично будь-кому. Орхідеї-метелика (фаленопсиси) можна побачити практично в кожному квітковому магазині, їх дарують або просто купують для себе. Кожен може стати володарем орхідеї!



Не важливо, яким способом орхідея увійшла до будинку – куплена з жалю в уцінці, отримана в подарунок, або ви просто не змогли пройти повз незвичайну квітку в магазині, але перше захоплення минає, а за ним виникає безліч питань щодо догляду. Відразу виникає і перша помилка: орхідея – примхлива красуня, якій потрібно створити оранжерейні умови. Але при найближчому розгляді виявляється, що орхідею в кімнатній культурі утримувати набагато простіше, ніж деякі традиційні рослини.



Запитання, які варто поставити



Перед тим як почати мучити рослину «правильним» (на Вашу думку) доглядом, необхідно з'ясувати її потреби. На щастя велика кількість інформації щодо догляду та змісту допоможе уникнути основних помилок та подальшої «реанімації» рослини. Для цього дайте орхідеї спокій на пару днів, задайте собі 3 простих питання і постарайтеся знайти на них відповіді.



Запитання 1. Як називається орхідея?



Назва орхідеї це одна з найважливіших відповідей, яку потрібно знайти новачкові. Орхідні - найчисленніша родина, представники якої зустрічаються на всіх континентах і практично у всіх кліматичних зонах, за винятком Антарктики. Звичайно, умови утримання різних видів сильно відрізняються.



За наявності бирки встановити видову приналежність рослини дуже просто. Якщо ж бирка відсутня, варто скористатися численними каталогами, довідниками, ілюстрованими атласами та Інтернет-ресурсами, які, напевно, допоможуть знайти відповідь на перше запитання, адже більшість магазинів не блищать видовою різноманітністю. Найчастіше у роздрібному продажі можна купити фаленопсиси, дендробіуми, венерини черевики (пафіопедилюм), цимбідіуми, мильтонії, ванди та камбрії.



Фаленопсис, фото Ірини Золотих

Схожі записи

 

         
         
         
         
         
         
         

 

 

 

Час роботи
Пн - Сб: 08:00 - 22:00, Нд: Вихідний
Телефон
Адреса
Львів, вулиця Пластова, 2а
Пошта