Типи велосипедних сумок
Основне призначення велосипедної сумки – перевезення вантажу. Тут ви відразу скажете: є рюкзак, навіщо сумка? А річ у тому, що деякі дисципліни в принципі не передбачають катання із рюкзаком. А ще від нього може втомлюватися/потіти спина.
Велосипедні сумки дозволяють розвантажити спину, але мати при собі необхідний запас речей, який може знадобитися в дорозі.
Які бувають велосипедні сумки
Умовно їх можна поділити на такі типи:
- На кермо
- На раму
- Під раму
- На вилку
- Під сідло
- На багажник
Окремо розглянемо кожен тип сумок.
Велосипедні сумки на кермо
Кермо не найкраще місце для перевезення вантажів, проте в ряді випадків це може виявитися зручним, коли цей вантаж важить не багато, наприклад: документи, гроші, змінна майка або комплект термобілизни, окуляри, стільниковий телефон, ключі від квартири, зарядні пристрої, світлодіодний налобний ліхтар, елементи живлення, фотоапарат та інші дрібні речі.
Головний закон такий: ніколи не варто перевантажувати сумки, розташовані вище, більш важкими предметами, ніж нижче.
Велосипедні сумки на раму
Цей тип сумок є досить компактним, але в нього можна розмістити багато дрібниць, якщо ви виїжджаєте на покатушку помірної дистанції. Кріпиться така сумка прямо на раму, кількість відсіків від одного до трьох.
Така сумка добре виглядає на туристичних велосипедах.
Велосипедні сумки під раму
А тут вже є кілька варіантів. У першому випадку сумка займає місце всередині рами. У неї можна помістити відносно довгі речі, такі як шампури, стійки для казанка, насос або складні вудки.
Однак, при належній вправності чудово розташовуються й інші предмети, головне, не набивайте сумку так, що вона почне виступати з боків, а то почнете чіплятися за неї ногами при педалюванні.
Другий варіант - аналогічний попередньому, але розміщується компактніша сумка. Під рамою вона займає зовсім мало місця, а покласти в неї можна щонайменше ремонтний набір, ліки, гроші та інші дрібниці.
Така сумка не зіпсує вигляд навіть на шосейному велосипеді.
Велосипедні сумки на велосипеді
Якщо ваша мета – автономний туризм, коли ви можете провести цілий тиждень без відвідування житлових територій, то без сумок на вилку вам не обійтися.
Такий тип розміщення дозволяє взяти ще більше речей чи запасів. Рекомендуємо навантажувати такі сумки приблизно однаково з обох боків, щоб не розбалансувати ваш велосипед.
Велосипедні сумки під сідло
Підсідкові сумочки. Тут є де розгулятися, вони можуть бути дуже компактними, так і величезними, куди навіть намет можна вмістити.
Компактні сумки підійдуть любителям шосейних покатушок або крос-кантрійникам. Чому? Тому що в таку сумку поміщається весь необхідний рем.комплект, немає необхідності пхати все по кишенях або возити із собою рюкзак.
Великі підсідельні сумки актуальні для багатоденних туристичних походів, особливо у випадках, коли ви не берете з собою рюкзак і при цьому не фанатієте від багажника.
Велосипедні сумки на багажник
Ось і найкласичніший варіант - встановлення баула на велосипед. Спочатку ставте багажник, а зверху на нього кріпіть сумку. До речі, багажник може бути як ззаду, і спереду.
Розміщені на багажнику сумки для велосипедистів хороші тим, що диктують господареві велосипеда спокійну, неквапливу їзду рівною асфальтованою дорогою. Задній багажник є класичним місцем для пакування різноманітних вантажів, і одним з найпопулярніших і затребуваних варіантів є так звана сумка-штани, або просто штани.
Передній багажник ускладнюватиме маневрування на пересіченій місцевості.
Яку вагу можна перевозити велосипедом?
Багато залежить від маси самого байкера, що знаходиться в повному екіпіруванні. У більш вигідному становищі виявляються худорляві, невисокі та жилисті люди. У цьому випадку можна при грамотному розподілі навантаження перевозити до 50 кілограмів вантажу і навіть більше, що наближається до власної ваги (наприклад, якщо велосипедист важить 70 кг). За наявності причепів цей показник ще зростає.
Якщо ж велосипедист більш вгодований, і його вага становить, наприклад, 120 кг, то не варто навантажувати велосипед більше 25 кілограмами.
Велосумки: на що варто звернути увагу
Через Covid 19 подорожувати світом стало складніше. Завдяки цьому великою популярністю користується велотуризм. Багато людей починають активно кататися на велосипеді, і так само активно цікавляться велотуризмом. Виникають резонні питання. Наприклад, на чому краще їздити? З якими велосумками краще їздити? Чи із рюкзаком?
У цій статті варто розібрати питання – які велосипедні сумки кращі та практичніші.
Існує велика кількість велосипедних сумок. Вибір їх дуже різноманітний. Найголовніша відмінність – кріплення. Сумки можуть кріпитися: на кермо, на раму, на багажник, на вилку велосипеда та на підсідельний штир.
Сумки на кадрі.
Ця сумка кріпиться зверху рами. Найчастіше передбачено ще одне кріплення на рульову колонку. Великий плюс цієї велосумки – доступність. Велосипедист може дістати потрібну йому річ під час руху. Найчастіше у ній возять: телефон, запасну велосипедну камеру, замок. Є й мінуси. Сумка на раму не має бути великого розміру. Є розмір перевищений, то сумка може заважати велосипедисту, а також вона може порушити збалансованість велосипеда. Ці сумки найчастіше експлуатуються в місті. Для заміських подорожей вона підходить менше.
Для довгих багатоденних поїздок підходять унітрирамні сумки. Дані велосипедні сумки більш місткі, легко кріпиться і не заважає управлінню. У сумку такого виду можна покласти насос, мультитул, особисті речі, провізію.
Сумки на підсідельний штир.
Ця модель сумки фіксується на підсідельний штир. Також, може фіксуватися за рамку сідла. У великих підсідельних велосумках можна возити багато речей. Наприклад, спальний мішок, одяг, намет. Дані велосипедні сумки підходять для далеких подорожей. Можливо, не одноденні.
У дрібніших підсідельних сумках, найчастіше, возять - запасні камери, монтажки, різні мультитули, і все необхідне. Такі сумки експлуатують під час різних марафонів та для їзди містом. У далеких поїздках у них немає потреби.
Велоштани.
Велоштани – це зручний вигляд сумок, що кріпиться на багажник. Цей вид сумок користується великою популярністю в Росії. Компанія ПІК 99 випускає велику кількість велоштанів. Вони бувають двосекційні, а кріпляться за допомогою стропів – це вкрай надійно. Цей вид велосипедних сумок використовується для велотуризму.Велоштани дуже місткі, займає весь багажник і простір з обох боків заднього колеса.
Сумки на кермо.
Вони мають любу прямокутну форму, або овальну. Це вкрай зручне виріб. класти речі першої необхідності. Дана модель відмінно підходить як для повсякденних поїздок, так і велоподорожі.
Сумка на виделці велосипеда.
Модель це велосипедної сумки розрахована на тривалі поїздки. Без відвідування житлових зон.
Велосипедні сумки зроблені для того, щоб у них перевозити максимальну кількість речей на велосипеді. У багатьох дисциплінах не використовуються рюкзаки. І при цьому завжди мати при собі найнеобхідніші речі. або подорожуєте велосипедом.
Кріплення, сумки та тримачі телефону на велосипед
Утримувач телефону на кермо велосипеда - найважливіший аксесуар
Тримачі та сумки для телефону на кермо велосипеда на сьогоднішній день є невід'ємною частиною будь-якого велосипедиста.Без такого гаджета, як мобільний телефон не обходиться навіть вихід із будинку на вулицю, а як же бути, коли хочеться покататися на велосипеді, а кишень немає. Подивитися маршрут або перевірити повідомлення, не витрачаючи час на зупинку, допоможе такий простий аксесуар, як утримувач телефону на кермо велосипеда. Тримач забезпечує легкий та швидкий доступ до вашого пристрою, а також забезпечує безпечне перевезення.
Види власників телефону на кермо велосипеда
Сучасний ринок власників для телефону пропонує широкий асортимент моделей із різними системами кріплення та різних форм. Як показує досвід, найчастішими варіантами використання є такі:
- Тримач для телефону на кермо із силіконовим кріпленням. Надійна фіксація телефону, поворотний механізм та швидкознімне кріплення. Представлені широким асортиментом кольорів та не високою ціною.
- Пластиковий розсувний тримач для телефону у формі павука затискає гаджет із чотирьох сторін і має кілька регулювань кута нахилу. Об'ємна конструкція та безліч з'єднань не забезпечують держателю високу надійність.
- Чохол для телефону на кермо велосипеда має основну перевагу, яка забезпечує телефону повний захист від пилу та вологи під час руху. Є трохи не зручною конструкцією, що вимагає більш довгої установки.
- Алюмінієве кріплення телефону на кермо велосипеда вважається найнадійнішим і найзручнішим. Розсувний механізм міцно утримує телефон і дозволяє за лічені секунди знімати та встановлювати гаджет. Система регулювання забезпечує можливість встановлення смартфонів різного розміру. У нашому магазині широким асортиментом представлені власники телефону Gub, які є одними з найкращих на ринку.
- Сумка для телефону на раму спереду поєднує в собі утримувач для телефону та відділення для дрібних речей. Сумка забезпечує захист гаджета від пилу та можливість для перевезення повербанку, ключів, гаманця. Сумка знаходиться на верхній трубі рами і надає райдеру можливість контролювати дані зі смартфона.
Який власник телефону для велосипеда вибрати
Вибираючи власник телефону на велосипед, варто враховувати стиль їзди. Для міських пересувань підійдуть більшість власників для телефону, що включають пластикові та гумові конструкції. Для активної їзди на бездоріжжі краще придивитися до алюмінієвих моделей або чохлів на кермо. Вони мають високу надійність і можуть забезпечувати захист від гілок і бруду. Для любителів, сумка для телефону на раму попереду буде практичним варіантом. Вона дозволить скласти речі першої необхідності та розмістити телефон, легко переглядаючи дані під час руху.
Де придбати власник телефону на велосипед
Харківський веломагазин Пілігрим пропонує широкий асортимент кріплень для телефону. У нас ви можете купити тримач для телефону на кермо велосипеда або сумку для телефону із кріпленням на раму. Ми пропонуємо можливість приміряти телефон та спробувати різні типи власників.